Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs33.JPG

Zapraszamy wszystkich rodziców na zebrania w dniu 12 maja 2014r (poniedziałek).

Klasa Ia godz. 17.00 sala nr 2

Klasa Ib godz. 17.00 sala nr 1

Klasa Ic godz. 16.00 sala nr 6

Klasa IIa godz. 16.00 sala nr 9

Klasa IIb godz. 17.00 sala nr 5

Klasa IIc godz. 16.30 sala nr 4

Klasa IIIa godz. 16.00 sala nr 8

Klasa IIIb godz. 17.00 sala nr 7

Klasa IIIc godz. 17.00 sala nr 3

- Moja siostra jest chora na ospę wietrzną - oznajmia Kazio w szkole.
- To wracaj do domu, bo zarazisz całą klasę - poleca wychowawczyni.
Po dwóch tygodniach Kazio wraca do szkoły.
- I co, siostra wyzdrowiała?- pyta nauczycielka.
- Nie wiem, bo jeszcze nie pisała...
- A gdzie ona jest?
- W Danii...

Gala Sportowej Polski 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
wtorek, 01 grudnia 2015 12:06

Miło nam poinformować, że nauczyciel wychowania fizycznego w naszym gimnazjum, Pan Łukasz Nojek, został laureatem 16 edycji konkursu "Budowniczy Polskiego Sportu"

26 listopada 2015 r. podczas uroczystej Gali Sportowa Polska poznaliśmy laureatów 16 edycji konkursu „Budowniczy Polskiego Sportu”, 7 edycji Wyróżnienia „Sportowa Gmina” oraz 3 edycji Tytułu „Pasjonat Sportowej Polski". Gala Sportowa Polska odbyła się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Wśród gości honorowych było wiele znaczących osób. Wybitni sportowcy, olimpijczycy - Paweł Nastula i Grzegorz Skrzecz. Nie zabrakło przedstawiciela Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz przedstawicieli Urzędów Marszałkowskich i instytucji działających na rzecz rozwoju sportu i rekreacji. W programie Gali były także konsultacje, które poprowadzili eksperci Klubu Sportowej Polski, wybitni specjaliści w zakresie finansowania, zarządzania, budowy oraz modernizacji obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Wśród nominowanych w kategorii Pasjonat Sportowej Polski był Łukasz Nojek. Od kilku lat związany z Gminą Sulejów poprzez działalność sportową głównie z dziećmi i młodzieżą szkolną. Został uhonorowany za działalność w klubie „Skalnik” i organizację imprez sportowych na terenie Gminy Sulejów medalem Pasjonata Sportu. Podczas gali wraz z Łukaszem Nojkiem byli przedstawiciele zarządu MGKS „Skalnik” Sulejów, czyli prezes Mariusz Krasoń i wiceprezes Mirosław Ściepłek. Nagrodę Łukaszowi wręczali : Prezes Zarządu Klubu Sportowej Polski Marek Zdziebłowski i wybitni olimpijczycy Paweł Nastula z Grzegorzem Skrzeczem. Łukasz na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego w Gimnazjum w Przygłowie, poza pracą szkolną spełnia się jako trener, animator sportu, a nawet zawodnik. Cieszy się on zaufaniem ze strony rodziców ze względu na wielką sympatię jaką darzą go dzieci i młodzież. To wielkie wyróżnienie zważywszy na to że, poza nim z województwa łódzkiego w tej kategorii nagrodę otrzymał tylko jeszcze Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski za działalność w klubie kolarskim. Wyróżniania Pasjonat Sportowej Polski 2015 otrzymały 24 osoby z całego kraju działających na rzecz sportu dzieci i młodzieży, upowszechniania kultury fizycznej i zachęcających do uprawiania sportu.