Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs30.JPG

W piątek, 4 kwietnia, odbyła się kolejna edycja konkursu piosenki angielskiej w Moszczenicy - "Little Stars of Big Stage".

- Moja siostra jest chora na ospę wietrzną - oznajmia Kazio w szkole.
- To wracaj do domu, bo zarazisz całą klasę - poleca wychowawczyni.
Po dwóch tygodniach Kazio wraca do szkoły.
- I co, siostra wyzdrowiała?- pyta nauczycielka.
- Nie wiem, bo jeszcze nie pisała...
- A gdzie ona jest?
- W Danii...

Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
niedziela, 20 marca 2016 15:11

8 marca 2016 r. odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego w Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego w Moszczenicy.

Uczestnikami byli uczniowie klas drugich i trzecich jedenastu gimnazjów z Piotrkowa Trybunalskiego, Moszczenicy, Przygłowa, Rozprzy, Srocka, Wodzina, Brzozy i Woli Krzysztoporskiej. Cele Konkursu: poszerzenie wiedzy głównie z zakresu gramatyki języka angielskiego, podniesienie poziomu umiejętności językowych, rozbudzenie w młodzieży zainteresowań językowych, osiąganie wyższych wyników egzaminów gimnazjalnych, zmotywowanie uczniów do intensywnej pracy z językiem angielskim. Spośród uczniów gimnazjum w Przygłowie w konkursie udział wzięli: Martyna Nowicz (II A), Szymon Przewoźnik (II C), Ewa Ziółkowska (III A), Konrad Gawin (III C). Nasi uczniowie nie zajęli znaczących miejsc.