Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs30.JPG

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 rozpocznie się o godzinie 9.30, natomiast Msza Święta o godzinie 8.30. Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców.

Na melodie hymnu szkolnego ułożył pieśń zagrzewającą uczniów do walki z nauczycielami.

Uczniowie kradną ze szkolnej kuchni ziemniaki i robią z woźną frytki.

Kowalska i Józwiak nie chcą podąć swego nazwiska.

Zjada ściągi po klasówce.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
niedziela, 20 marca 2016 15:34

Dnia 11.03.2016r. odbyły się gminne eliminacje do XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom" w Sulejowie. 

Ideą Turnieju  jest popularyzowanie przepisów ppoż., kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Organizatorem eliminacji gminnych był Zarząd Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sulejowie.

Eliminacje szkolne wyłoniły spośród 8 uczniów naszego gimnazjum, 4 reprezentantów do etapu gminnego. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Abratkiewicz –IIc, Natalia Fogiel – IIc, Wiktoria Śpiewak- IIIc, Adam Baryła IIIa.

Nauczyciel odpowiedzialny za przygotowanie uczniów – Renata Rudzka. Szkoła w przygotowaniach do eliminacji współpracowała z Ochotniczą Strażą Pożarną w Przygłowie. Nad przygotowaniami uczniów czuwali: Naczelnik i Z-ca Naczelnika OSP w Przygłowie Druh Michał Rytych i Michał Cejnuk.

Uczniowie rozwiązywali test wiedzy teoretycznej. Wyniki etapu gminnego przedstawiły się następująco:

I  miejsce  –  Natalia Fogiel- kl. IIc

II miejsce  –  Wiktoria Śpiewak – kl. IIIc

III  miejsce –  Bartosz Abratkiewicz – kl. IIc

oraz  Adam Baryła – dyplom za udział

Burmistrz Sulejowa wręczył uczestnikom turnieju okolicznościowe dyplomy i drobne nagrody a nagrodą główną dla wszystkich uczestników turnieju i ich opiekunów będzie zorganizowana przy wsparciu Burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego i Komendanta Gminnego Stanisława Chmielewskiego wycieczka do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

W eliminacjach powiatowych, które odbędą się 22 marca 2016 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb., będzie Nas reprezentowała Natalia Fogiel. Życzymy powodzenia.

 

 

Poprawiony: niedziela, 20 marca 2016 15:40