Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs35.JPG

W piątek, 4 kwietnia, odbyła się kolejna edycja konkursu piosenki angielskiej w Moszczenicy - "Little Stars of Big Stage".

Jasiu wraca do domu po pierwszym dniu w szkole.
- Czego się dowiedziałeś? - pyta go tata.
- Że inne dzieci mają znacznie wyższe kieszonkowe...

Sukcesy siatkarskie Gimnazjum w Przygłowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
poniedziałek, 11 kwietnia 2016 07:19

Drużyny dziewcząt i chłopców z Gimnazjum w Przygłowie brały udział w dwóch turniejach przygotowujących do zawodów Szkolnego Związku Sportowego w piłkę siatkową.

 

W pierwszym z nich, który odbył się w Dąbrowie nad Czarną udział wzięły trzy szkoły: Gimnazjum w Mniszkowie, Gimnazjum w Przygłowie i gospodarz turnieju Dąbrowa nad Czarną. Zarówno chłopcy i dziewczęta z Przygłowa okazali się bezkonkurencyjni wygrywając wszystkie mecze wynikiem 2-0.

W drugim turnieju rozgrywanym w Żarnowie, gdzie zostały zaproszone następujące Szkoły: Gimnazjum w Rogowie ( woj. Świętokrzyskie), Gimnazjum w Gowarczowie ( woj. Świętokrzyskie), Gimnazjum w Przygłowie i gospodarz Gimnazjum w Żarnowie. Podwójne zwycięstwo przypadło w udziale Szkole z Gminy Sulejów. Dziewczęta odniosły komplet zwycięstw nawet bez straty seta. Natomiast drużyna chłopców wygrała wszystkie mecze , jednak stracili jednego seta z Gimnazjum w Rogowie.

W zawodach Szkolnego Związku Sportowego (Gimnazjada) w piłkę siatkową Gimnazjum w Przygłowie w eliminacjach gminnych odniosło podwójne zwycięstwo z Gimnazjum w Sulejowie. W rozgrywkach powiatowych drużyna chłopców wygrała rywalizację odnosząc następujące wyniki:

Przygłów- Wola Krzysztoporska 2-0

Przygłów- Wolbórz 2-0

Przygłów- Moszczenica 2-0

Przygłów- Dąbrowa nad Czarną 2-0

Dziewczęta zajęły trzecie miejsce w powiecie osiągając następujące wyniki:

Przygłów- Rozprza 1-2

Przygłów- Wolbórz 2-0

Przygłów- Moszczenica 2-0

W półfinałach województwa chłopcy zajęli trzecie miejsce osiągając następujące wyniki:

Przygłów- ZS nr 4 w Tomaszowie 0-2  Przygłów- Wiśniowa Góra 2-0

Skład drużyny dziewcząt: Aleksandra Szamburska, Justyna Pytka, Karolina Żak, Martyna Kocimowska, Patrycja Zdziarska, Nikola Grzywacz, Anna Krupa, Patrycja Świderska, Julia Kołek i Julia Stańczyk.

Skład drużyny chłopców: Jakub Rafke, Kacper Kotas, Konrad Gawin, Michał Zawisza, Kacper Purgał, Maciej Wiewiura, Marcin Mazerant, Bartłomiej Brachacz, Kacper Opala, Rafał Wieczorek, Jakub Stanihauzer, Sewryn Prokop, Szymon Zielonka i Piotr Zielonka.

Nauczyciele opiekujący się drużynami to Agnieszka Kobżyńska, Małgorzata Zielonka i Łukasz Nojek. Dyrektorem Gimnazjum jest Anna Fijałkowska.

 

Poprawiony: poniedziałek, 11 kwietnia 2016 07:22