Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs29.JPG

W piątek, 4 kwietnia, odbyła się kolejna edycja konkursu piosenki angielskiej w Moszczenicy - "Little Stars of Big Stage".

- Moja siostra jest chora na ospę wietrzną - oznajmia Kazio w szkole.
- To wracaj do domu, bo zarazisz całą klasę - poleca wychowawczyni.
Po dwóch tygodniach Kazio wraca do szkoły.
- I co, siostra wyzdrowiała?- pyta nauczycielka.
- Nie wiem, bo jeszcze nie pisała...
- A gdzie ona jest?
- W Danii...

Zielona szkoła Murzasichle PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
czwartek, 02 czerwca 2016 07:32

W dniach 04 -06 maja 2016 roku grupa uczniów z Gimnazjum z Przygłowa i Gimnazjum z Sulejowa pod opieką Pani Aleksandry Stobieckiej - Wieczorek, Pani Agnieszki Kobżyńskiej , Pani Moniki Gieszcz – Grabarczyk i Pani Agaty Kotas spędziła niezapomniane cztery dni w Murzasichle w ramach wycieczki szkolnej.

W pierwszym dniu wycieczki udaliśmy się do Krakowa, aby wraz z przewodnikiem zwiedzić Wzgórze Wawelskie -  dziedziniec zewnętrzny i wewnętrzny, Katedrę (wnętrze, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie),  pomnik Smoka Wawelskiego oraz  Drogę Królewską - Plac Matejki, Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Bramę Floriańską, Rynek Krakowski (Wieżę Ratuszową, Kościół Mariacki - Ołtarz Wita Stwosza, Kościół św. Wojciecha), Dzielnicę Uniwersytecką (Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum), ul. Grodzką, kościół św. Piotra i Pawła, ul. Kanoniczą. Następnie udaliśmy się w dalszą drogę na miejsce zakwaterowania, czyli do Murzasichle.

W drugim dniu zwiedziliśmy z pieszą wycieczką z przewodnikiem jedną z  tatrzańskich dolin - Dolinę Kościeliską . Przeszliśmy również Jaskinią Mroźną i odkryliśmy uroki Wąwozu Kraków. Zwiedzanie zakończyliśmy w okolicy Polany Pisanej.  Po obiedzie udaliśmy się do Zakopanego gdzie zwiedziliśmy Cmentarz dla Zasłużonych i stary Kościółek na Pęksowym Brzyzku, zobaczyliśmy skocznię narciarską oraz Kaplicę w Jaszczurówce, a następnie udaliśmy się na spacer po Krupówkach. Dzień zakończyliśmy grillem.

W trzecim dniu udaliśmy się na piesza wycieczkę z przewodnikiem nad Morskie Oko. Po obiedzie zaś udaliśmy się do aquaparku i kręgielnię w Zakopanem.

W czwartym dniu, w drodze powrotnej, udaliśmy się do Oświęcimia, gdzie zwiedziliśmy muzeum w Auschwitz i Birkenau.

Szkoda, że cztery dni minęły tak szybko. Pogoda dopisywała nam każdego dnia. Z wycieczki oprócz niezapomnianych wrażeń przywieźliśmy mnóstwo zdjęć i pamiątek.

Pomimo napiętego programu zregenerowaliśmy siły i fantastycznie odpoczęliśmy od zajęć szkolnych. Był to dla nas czas zabawy, ale i nauki. W czasie wędrówki obejrzeliśmy wiele wspaniałych i ciekawych miejsc, które są elementem dziedzictwa kulturowego i historycznego naszego kraju, podziwialiśmy piękno polskiej przyrody. Mamy nadzieję, że za rok znowu uda nam się wyjechać na podobna wycieczkę.