Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs22.JPG

Drodzy Rodzice ponieważ od 1 września 2015r. weszły w życie zmiany w Ustawie o systemie oświaty dotyczące m.in. zwalniania ucznia z zajęć z wychowania fizycznego, proponujemy zapoznać się ze zmienioną PROCEDURĄ UZYSKIWANIA ZWOLNIEŃ Z ZAJĘĆ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO w Gimnazjum w Przygłowie.

            Zgodnie ze zmianami uczeń jest zwolniony z części ćwiczeń na zajęciach z wychowania fizycznego lub z realizacji zajęć wychowania fizycznego. Ucznia zwalnia Dyrektor szkoły na podstawie opinii lekarza i na czas określony w tej opinii. Ponieważ wielu rodziców ma problem z uzyskaniem Opinii (lekarze w dalszym ciągu wypisują zaświadczenia) zamieszczam przykładowy wzór takiej opinii. Lekarz może posiadać inny wzór opinii, należy jednak pamiętać, że musi to być opinia o ograniczonych możliwościach uczestnictwa w zajęciach lub opinia o braku możliwości realizacji zajęć. W przypadku ograniczonych możliwości uczestnictwa w zajęciach lekarz wypisuje jakich ćwiczeń uczeń nie może wykonywać.

                                                                                              Anna Fijałkowska.

 

Kowalski w trakcie lekcji uprawiał ziemie cyrklem w doniczce.

Uczeń siedzi w ławce i zachowuje się podejrzanie.

Schowany za podręcznikiem fizyki wydaje dźwięki przyprawiające mnie o mdłości.

 

Wycieczka do Jednostki Wojskowej 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
czwartek, 02 czerwca 2016 08:09

Dnia 25.05.2016 w godzinach 9.00-15.00 jedenaścioro uczniów z klasy II B i dziewięcioro uczniów z klasy III C udało się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Kierownikiem wycieczki była p. Paulina Piskorz-Bieganowska, opiekunem – p. Sylwia Łukaszkiewicz-Dudek.

Podczas pobytu w jednostce uczniowie mieli okazję zobaczyć symulator strzelania i działań taktycznych tzw. „Śnieżnik”, gdzie młodzież z Gimnazjum w Przygłowie mogła ćwiczyć na symulatorach broni palnej typu automatycznego i półautomatycznego.

Następnie nasi uczniowie wzięli udział w obchodach Dnia Weterana, który przypada 25.05.2016. Młodzież obejrzała przemarsz Kompanii Honorowej i Żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z umundurowaniem poszczególnych oddziałów żołnierzy 25 Brygady – wojsk lądowych i lotniczych.

Uczniowie mogli obejrzeć pokaz różnych sztuk walk wschodu oraz zaobserwować umiejętności taktyczne żołnierzy. Patrol medyczny przypomniał jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy medycznej.

Ostatnim punktem obchodów była prezentacja sprzętu będącego na wyposażeniu Jednostki Wojskowej 25 Brygady takiego jak: śmigłowce W-3 Sokół i Mi-8T, sprzęt nurkowy, wyposażenie medyczne, sprzęt łączności, wyrzutnie, moździerze oraz karabiny.