Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs17.JPG

Drodzy Rodzice ponieważ od 1 września 2015r. weszły w życie zmiany w Ustawie o systemie oświaty dotyczące m.in. zwalniania ucznia z zajęć z wychowania fizycznego, proponujemy zapoznać się ze zmienioną PROCEDURĄ UZYSKIWANIA ZWOLNIEŃ Z ZAJĘĆ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO w Gimnazjum w Przygłowie.

            Zgodnie ze zmianami uczeń jest zwolniony z części ćwiczeń na zajęciach z wychowania fizycznego lub z realizacji zajęć wychowania fizycznego. Ucznia zwalnia Dyrektor szkoły na podstawie opinii lekarza i na czas określony w tej opinii. Ponieważ wielu rodziców ma problem z uzyskaniem Opinii (lekarze w dalszym ciągu wypisują zaświadczenia) zamieszczam przykładowy wzór takiej opinii. Lekarz może posiadać inny wzór opinii, należy jednak pamiętać, że musi to być opinia o ograniczonych możliwościach uczestnictwa w zajęciach lub opinia o braku możliwości realizacji zajęć. W przypadku ograniczonych możliwości uczestnictwa w zajęciach lekarz wypisuje jakich ćwiczeń uczeń nie może wykonywać.

                                                                                              Anna Fijałkowska.

 

- Moja siostra jest chora na ospę wietrzną - oznajmia Kazio w szkole.
- To wracaj do domu, bo zarazisz całą klasę - poleca wychowawczyni.
Po dwóch tygodniach Kazio wraca do szkoły.
- I co, siostra wyzdrowiała?- pyta nauczycielka.
- Nie wiem, bo jeszcze nie pisała...
- A gdzie ona jest?
- W Danii...

Finał powiatowej siatkówki dziewcząt w Turnieju Orlikowej Ligi Mistrzów w Przygłowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
piątek, 17 czerwca 2016 19:43

24 maja odbył się finał powiatowy siatkówki dziewcząt turnieju Orlikowej Ligi Mistrzów.

Organizatorem zawodów był Energetyczny Klub Sportowy SKRA w Bełchatowie, a gospodarzem Gimnazjum w Przygłowie przy udziale Urzędu Miasta w Sulejowie i Zespołu Orlika.

W turnieju udział wzięły następujące drużyny: Gimnazjum w Rozprzy, Gimnazjum w Gorzkowicach, Gimnazjum w Dąbrowie nad Czarną i gospodarz turnieju, czyli Gimnazjum w Przygłowie. W zawodach padły następujące wyniki:

Przygłów- Gorzkowice 2:0

Gorzkowice- Dąbrowa 0-2

Przygłów- Dąbrowa 2-1

Rozprza- Gorzkowice 2-0

Przygłów- Rozprza 1-2

Rozprza- Dąbrowa 0-2

Tabela turnieju:

  1. 1.Dąbrowa nad Czarną 5 p 5-2 s
  2. 2.Przygłów 5 p 5-3 s
  3. 3.Rozprza 5 p 4-3 s
  4. 4.Gorzkowice 3 p 0-6 s

Drużyna z  Gimnazjum w Przygłowie zdobyła drugie miejsce w kategorii dziewcząt na czterech uczestników w powiecie. Zawody zwyciężyła drużyna z Dąbrowy nad Czarną. 

Zespół z Przygłowa wystąpił w składzie : Szamburska Aleksandra, Kraska Oliwia, Pytka Justyna, Świderska Patrycja, Żak Karolina, Krupa Anna, Grzywacz Anna, Zdziarska Patrycja, Kołek Julia i Stańczyk Julia. Do zawodów uczestnicy zostali przygotowani przez Małgorzatę Zielonkę, Agnieszkę Kobżyńską i Łukasza Nojka.

Turniej sędziowany był przez Jarosława Sarleja. Nagrody dla uczestników ufundowane były przez Energetyczny Klub Sportowy SKRA w Bełchatowie.

 

Poprawiony: piątek, 17 czerwca 2016 19:47