Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs20.JPG

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 rozpocznie się o godzinie 9.30, natomiast Msza Święta o godzinie 8.30. Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców.

- Moja siostra jest chora na ospę wietrzną - oznajmia Kazio w szkole.
- To wracaj do domu, bo zarazisz całą klasę - poleca wychowawczyni.
Po dwóch tygodniach Kazio wraca do szkoły.
- I co, siostra wyzdrowiała?- pyta nauczycielka.
- Nie wiem, bo jeszcze nie pisała...
- A gdzie ona jest?
- W Danii...

Nina Błaszczyk – Laureatką Literackiego Konkursu Polskiego Komitetu Olimpijskiego! PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
wtorek, 21 czerwca 2016 09:23

Nina Błaszczyk, uczennica klasy IIb Gimnazjum w Przygłowie, została laureatką XXVI Ogólnopolskiego Konkursu na opowiadanie o tematyce olimpijskiej im. Jana Parandowskiego zorganizowanego przez Polski Komitet Olimpijski.

Uczennica została nagrodzona za opowiadanie „Dźwięki fortepianu”. Praca ta została opublikowana w zbiorze opowiadań olimpijskich „Jesteśmy jedną drużyną”. 17 czerwca 2016r. w Warszawie w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II odbyła się uroczystość, podczas której Nina Błaszczyk odebrała nagrodę i tytuł laureata XXVI Ogólnopolskiego Konkursu na opowiadanie o tematyce olimpijskiej. Podczas uroczystości towarzyszyli jej rodzice. Nina Błaszczyk została przygotowana do konkursu pod kierunkiem pani Małgorzaty Zielonki i pani Sylwii Łukaszkiewicz-Dudek. Uroczystość prowadził dr Krzysztof  Zuchora -przewodniczący Jury, a nagrody wręczali Adam Krzesiński -Sekretarz Generalny PKOL oraz Grażyna Rabsztyn. Laureatom złożył gratulacje Andrzej Kraśnicki -Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Gratulujemy.