Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs26.JPG

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 rozpocznie się o godzinie 9.30, natomiast Msza Święta o godzinie 8.30. Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców.

Jasio podchodzi do nauczycielki i mówi: 
- Nie chcę pani straszyć, ale mój tato powiedział, że jeśli nadal będę mieć uwagi w dzienniczku, to ktoś dostanie w skórę!

Praczłowiek krzyczy na syna, który wrócił z marną cenzurką: 
- To, że masz tróję z myśliwstwa, mogę pojąć, boś jeszcze kurdupel. Ale ta pała z historii?? Przecież to tylko dwie strony...

XIX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie pt. Famous Cities PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
środa, 05 października 2016 09:17

22 września 2016r. czterech uczniów naszej szkoły, pod opieką p. Pauliny Piskorz-Bieganowskiej, wzięło udział w XIX Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie pt. Famous Cities.

 

                Konkurs zorganizowany został przez nauczycielki języka angielskiego z Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej im. Obrońców Gór Borowskich 1939 roku w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą, geografią, historią, muzyką, literaturą i sportem Zjednoczonego Królestwa; motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych; integracja uczniów różnych szkół powiatu piotrkowskiego interesujących się językiem angielskim; rozwijanie umiejętności pracy samodzielnej uczniów. Konkurs adresowany był do uczniów klas II i III gimnazjum; mogło w nim wziąć udział po dwóch uczniów z klasy II i III gimnazjum, łącznie czterech uczniów z jednej szkoły. Konkurs miał formę pisemną i był wyłącznie w języku angielskim, zawierał pytania zamknięte i otwarte.

                Uczniowie Gimnazjum w Przygłowie do konkursu zostali przygotowani przez nauczycieli języka angielskiego naszej szkoły. Uczennica klasy II A Agata Przewoźnik otrzymała w tym konkursie wyróżnienie.