Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs09.JPG

Drodzy Rodzice ponieważ od 1 września 2015r. weszły w życie zmiany w Ustawie o systemie oświaty dotyczące m.in. zwalniania ucznia z zajęć z wychowania fizycznego, proponujemy zapoznać się ze zmienioną PROCEDURĄ UZYSKIWANIA ZWOLNIEŃ Z ZAJĘĆ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO w Gimnazjum w Przygłowie.

            Zgodnie ze zmianami uczeń jest zwolniony z części ćwiczeń na zajęciach z wychowania fizycznego lub z realizacji zajęć wychowania fizycznego. Ucznia zwalnia Dyrektor szkoły na podstawie opinii lekarza i na czas określony w tej opinii. Ponieważ wielu rodziców ma problem z uzyskaniem Opinii (lekarze w dalszym ciągu wypisują zaświadczenia) zamieszczam przykładowy wzór takiej opinii. Lekarz może posiadać inny wzór opinii, należy jednak pamiętać, że musi to być opinia o ograniczonych możliwościach uczestnictwa w zajęciach lub opinia o braku możliwości realizacji zajęć. W przypadku ograniczonych możliwości uczestnictwa w zajęciach lekarz wypisuje jakich ćwiczeń uczeń nie może wykonywać.

                                                                                              Anna Fijałkowska.

 

- Moja siostra jest chora na ospę wietrzną - oznajmia Kazio w szkole.
- To wracaj do domu, bo zarazisz całą klasę - poleca wychowawczyni.
Po dwóch tygodniach Kazio wraca do szkoły.
- I co, siostra wyzdrowiała?- pyta nauczycielka.
- Nie wiem, bo jeszcze nie pisała...
- A gdzie ona jest?
- W Danii...

Gimnazjum w Przygłowie najlepsze w powiecie piotrkowskim w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
poniedziałek, 27 lutego 2017 09:21

 

Gimnazjum w Przygłowie najlepsze w powiecie piotrkowskim

 

w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

 

            Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Pierwszą grupę tworzyli gimnazjaliści: Dąbrowa nad Czarną, Wolbórz i Gorzkowice, zaś drugą Moszczenica i Przygłów.

Przygłów- Moszczenica 2-0 (25-13, 25-11)

Finał:

Przygłów- Gorzkowice 2-0 (25-12, 25-10)

Mecz o 3 miejsce:

Dąbrowa nad Czarną- Moszczenica 2-0

Skład zespołu Gimnazjum z Przygłowa: Kacper Purgał, Marcin Mazerant, Bartosz Abratkiewicz, Jakub Kuna, Krzysztof Skowroński, Seweryn Prokop, Daniel Zielonka, Maciej Mazerant, Bartosz Stańczyk, Krzysztof Brachacz, Dawid Zielonka i Kacper Abratkiewicz. Opiekunem podczas zawodów był Łukasz Nojek.

17. lutego Gimnazjum w Moszczenicy było gospodarzem zawodów powiatowych piłki siatkowej dziewcząt. Do rozgrywek zgłosiło się osiem szkół tj. Dąbrowa nad Czarną, Rozprza, Przygłów, Szydłów, Wola Krzysztoporska, Czarnocin, Gorzkowice i Moszczenica

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Pierwszą grupę tworzyły gimnazjalistki: Dąbrowa nad Czarną, Wola Krzysztoporska, Szydłów i Przygłów. Natomiast w drugiej grupie znalazły się zawodniczki z Gorzkowic, Moszczenicy, Rozprzy i  Czarnocina. 

Przygłów- Wola Krzysztoporska 2-0

Przygłów-  Szydłów 2-0

Przygłów- Dąbrowa nad Czarną 2-1

Finał:

Przygłów- Rozprza 2-0

Skład zespołu Gimnazjum z Przygłowa: Justyna Pytka, Julia Stańczyk, Nikola Grzywacz, Patrycja Świderska, Karolina Żak, Agata Przewoźnik, Julia Kołek i Anna Krupa. Opiekunem podczas zawodów była Małgorzata Zielonka.

 

Obie drużyny wygrywając zawody powiatowe zakwalifikowały się do półfinału województwa łódzkiego, które odbędą się 23 i 24 lutego w Tomaszowie Mazowieckim. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców została przygotowana do zawodów przez nauczycieli wychowania fizycznego: Agnieszkę Kobżyńską, Joannę Łągiewską, Małgorzatę Zielonkę i Łukasza Nojka.