Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs04.JPG

Drodzy Rodzice ponieważ od 1 września 2015r. weszły w życie zmiany w Ustawie o systemie oświaty dotyczące m.in. zwalniania ucznia z zajęć z wychowania fizycznego, proponujemy zapoznać się ze zmienioną PROCEDURĄ UZYSKIWANIA ZWOLNIEŃ Z ZAJĘĆ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO w Gimnazjum w Przygłowie.

            Zgodnie ze zmianami uczeń jest zwolniony z części ćwiczeń na zajęciach z wychowania fizycznego lub z realizacji zajęć wychowania fizycznego. Ucznia zwalnia Dyrektor szkoły na podstawie opinii lekarza i na czas określony w tej opinii. Ponieważ wielu rodziców ma problem z uzyskaniem Opinii (lekarze w dalszym ciągu wypisują zaświadczenia) zamieszczam przykładowy wzór takiej opinii. Lekarz może posiadać inny wzór opinii, należy jednak pamiętać, że musi to być opinia o ograniczonych możliwościach uczestnictwa w zajęciach lub opinia o braku możliwości realizacji zajęć. W przypadku ograniczonych możliwości uczestnictwa w zajęciach lekarz wypisuje jakich ćwiczeń uczeń nie może wykonywać.

                                                                                              Anna Fijałkowska.

 

Jasiu wraca do domu po pierwszym dniu w szkole.
- Czego się dowiedziałeś? - pyta go tata.
- Że inne dzieci mają znacznie wyższe kieszonkowe...

I Mistrzostwa Piotrkowa i Powiatu w Informatyce PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
wtorek, 21 marca 2017 08:47

Dnia 17.03.2017r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Tryb. odbyły się

 I  Mistrzostwa Piotrkowa i Powiatu Piotrkowskiego w Informatyce.

 

Do rywalizacji w konkursie  przystąpiło Gimnazjum nr 3 i 5 z Piotrkowa Tryb., Niechcic, Przygłowa, Wodzina Prywatnego, Czarnocina i Woli Krzysztoporskiej.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny.

Drużyna chłopców w składzie - Dawid Czaszka, Mariusz Przewoźnik i Jakub Tworek oraz drużyna dziewczyn w składzie - Agata Przewoźnik, Justyna Pytka i Anna Krupa. Wszyscy uczniowie z klasy IIa.

Gimnazjaliści wzięli udział w zadaniach teoretycznych i praktycznych - przyszło im zmierzyć się ze sprawdzianem wiedzy m.in. z zakresu sieci komputerowych, budowy komputera, przetwarzania tekstu i obrazu oraz podstaw algorytmiki.

I miejsce zajęła drużyna naszych dziewczyn. Gratulujemy!

Do konkursu uczniów przygotowywała Wioletta Palińska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek.

 

 

Poprawiony: wtorek, 21 marca 2017 08:49