Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs06.JPG

Drodzy Rodzice ponieważ od 1 września 2015r. weszły w życie zmiany w Ustawie o systemie oświaty dotyczące m.in. zwalniania ucznia z zajęć z wychowania fizycznego, proponujemy zapoznać się ze zmienioną PROCEDURĄ UZYSKIWANIA ZWOLNIEŃ Z ZAJĘĆ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO w Gimnazjum w Przygłowie.

            Zgodnie ze zmianami uczeń jest zwolniony z części ćwiczeń na zajęciach z wychowania fizycznego lub z realizacji zajęć wychowania fizycznego. Ucznia zwalnia Dyrektor szkoły na podstawie opinii lekarza i na czas określony w tej opinii. Ponieważ wielu rodziców ma problem z uzyskaniem Opinii (lekarze w dalszym ciągu wypisują zaświadczenia) zamieszczam przykładowy wzór takiej opinii. Lekarz może posiadać inny wzór opinii, należy jednak pamiętać, że musi to być opinia o ograniczonych możliwościach uczestnictwa w zajęciach lub opinia o braku możliwości realizacji zajęć. W przypadku ograniczonych możliwości uczestnictwa w zajęciach lekarz wypisuje jakich ćwiczeń uczeń nie może wykonywać.

                                                                                              Anna Fijałkowska.

 

- Moja siostra jest chora na ospę wietrzną - oznajmia Kazio w szkole.
- To wracaj do domu, bo zarazisz całą klasę - poleca wychowawczyni.
Po dwóch tygodniach Kazio wraca do szkoły.
- I co, siostra wyzdrowiała?- pyta nauczycielka.
- Nie wiem, bo jeszcze nie pisała...
- A gdzie ona jest?
- W Danii...

Chłopcy z Przygłowa zajęli IV miejsce w województwie łódzkim w piłkę siatkową plażową PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
czwartek, 22 czerwca 2017 07:45

Chłopcy z Przygłowa zajęli IV miejsce w województwie łódzkim w piłkę siatkową plażową

 

20 czerwca w Burzeninie odbył finał wojewódzki w piłce siatkowej plażowej dziewcząt i chłopców. Gimnazjum w Przygłowie po zwycięstwie na zawodach powiatowych w Sulejowie i półfinale wojewódzkim w Tomaszowie Mazowieckim przystąpiło z dużymi nadziejami na dobry wynik w Burzeninie. Naszą szkołę reprezentował Kacper Purgał i Seweryn Prokop. Do finału województwa przystąpiło dwanaście szkół, które rozgrywały turniej systemem brazylijskim tzn. do dwóch przegranych. Wyniki chłopców:

Przygłów- Ozorków 17-21

Przygłów- Chrapkowice 21-13

Przygłów- Łowicz 21-16

Przygłów- Ozorków 21-18

Półfinał:

Przygłów- Łódź nr 9 18-21

Mecz o III miejsce:

Przygłów- Parzęczew 18-21

Do zawodów zostali przygotowani przez Agnieszkę Kobżyńską i Joannę Łągiewską.

Opracowanie: Agnieszka Kobżyńska.