Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs23.JPG

Drodzy Rodzice ponieważ od 1 września 2015r. weszły w życie zmiany w Ustawie o systemie oświaty dotyczące m.in. zwalniania ucznia z zajęć z wychowania fizycznego, proponujemy zapoznać się ze zmienioną PROCEDURĄ UZYSKIWANIA ZWOLNIEŃ Z ZAJĘĆ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO w Gimnazjum w Przygłowie.

            Zgodnie ze zmianami uczeń jest zwolniony z części ćwiczeń na zajęciach z wychowania fizycznego lub z realizacji zajęć wychowania fizycznego. Ucznia zwalnia Dyrektor szkoły na podstawie opinii lekarza i na czas określony w tej opinii. Ponieważ wielu rodziców ma problem z uzyskaniem Opinii (lekarze w dalszym ciągu wypisują zaświadczenia) zamieszczam przykładowy wzór takiej opinii. Lekarz może posiadać inny wzór opinii, należy jednak pamiętać, że musi to być opinia o ograniczonych możliwościach uczestnictwa w zajęciach lub opinia o braku możliwości realizacji zajęć. W przypadku ograniczonych możliwości uczestnictwa w zajęciach lekarz wypisuje jakich ćwiczeń uczeń nie może wykonywać.

                                                                                              Anna Fijałkowska.

 

Jasio podchodzi do nauczycielki i mówi: 
- Nie chcę pani straszyć, ale mój tato powiedział, że jeśli nadal będę mieć uwagi w dzienniczku, to ktoś dostanie w skórę!

Praczłowiek krzyczy na syna, który wrócił z marną cenzurką: 
- To, że masz tróję z myśliwstwa, mogę pojąć, boś jeszcze kurdupel. Ale ta pała z historii?? Przecież to tylko dwie strony...

Wycieczki
Zielona Szkoła Wisełka 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
poniedziałek, 23 czerwca 2014 14:13

W dniach 2.06.2014 - 7.06.2014 uczniowie Gimnazjum w Przygłowie z siedzibą we Włodzimierzowie byli na   Zielonej Szkole w „Zachodniopomorskim”. W tym roku w ramach współpracy miast partnerskich miasta Sulejowa w wycieczce uczestniczyła młodzież z Ukrainy   ze szkoły   Ogólnokształcącej nr 4 w Sławucie z okręgu Chmielnickiego, oraz młodzież z ze szkoły Tisnov z Republiki Czeskiej. Nad imprezą objął patronat Burmistrz Miasta Sulejowa Stanisław Baryła.

Poprawiony: poniedziałek, 23 czerwca 2014 16:00
Więcej…
 
Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Moszczenica 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
środa, 12 marca 2014 15:40

 W dniu 4 marca 2014r. nasza drużyna dziewcząt wywalczyła I miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt w Moszczenicy. Naszą szkołę reprezentowały : Milena Sala IIc, Patrycja Juhas IIc, Sandra Śpiewak IIIa, Paulina Kulbat IIIa, Aleksandra Zawisza IIIa, Weronika Sokalska IIIa, Karolina Skowrońska IIIb, Natalia Witczak IIIb oraz Aleksandra Szamburska Ia. Odniesiony sukces jest dla nas wielką radością, gdyż jesteśmy najlepszą drużyną dziewcząt w powiecie piotrkowskim.Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego turnieju.

Poprawiony: środa, 12 marca 2014 15:50
Więcej…
 
Zielona szkoła 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
czwartek, 13 czerwca 2013 16:23

 z1W dniach 3.06.2013 - 8.06.2013 uczniowie Gimnazjum w Przygłowie przebywali na Zielonej Szkole w Górach Izerskich, wraz z młodzieżą ukraińską ze szkoły   Ogólnokształcącej nr 4 w Sławucie z okręgu Chmielnickiego.

Poprawiony: czwartek, 13 czerwca 2013 16:31
Więcej…
 
11 listopada PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
niedziela, 08 stycznia 2012 18:03

14 listopada 2011 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 11 listopada - Dnia Niepodległości. Brali w niej udział uczniowie klasy III b i III c. W przygotowaniu akademii pomogła pani polonistka Renata Tymanowska oraz pani Teresa Moruś. Przedstawienie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu państwowego, a następnie zostały wyrecytowane przez uczniów wiersze oraz przedstawione opowieści historyczne. Chórek śpiewał przeróżne, piękne pieśni m.in. ,,My, pierwsza brygada – pieśń legionów'', ,,Legiony''. Jedna z uczennic klasy IIIc- Karina Gielec, zaśpiewała piękną pieśń ,,Białe róże'', dzięki której zapanowała pełna wzruszeń atmosfera. Eryk Ciołkowski - uczeń klasy IIIb, wystąpił w mundurze odgrywając gen. Józefa Piłsudzkiego. Akademia była oglądana z wielkim zainteresowaniem przez pozostałych uczniów oraz nauczycieli.

Poprawiony: poniedziałek, 16 stycznia 2012 09:13
Więcej…
 
Volleymania 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
poniedziałek, 07 listopada 2011 18:53

 

 log1

W dniu 2 października 2011r w Sopocie odbył się finał ogólnopolski pierwszej edycji turnieju piłki siatkowej „ORLIK VOLLEYMANIA” pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W turnieju udział wzięły drużyny z czterech województw: łódzkiego, mazowieckiego, pomorskiego i wielkopolskiego w dwóch kategoriach wiekowych: 12-13 lat (szkoła podstawowa) i 14-15 lat (gimnazjum) z podziałem na chłopcy i dziewczęta. Łącznie udział w turnieju wzięły 484 drużyny. Finały wojewódzkie rozegrano w 4 miastach: Łodzi (łódzkie), Legionowie (Mazowsze), Człuchowie (Pomorze) i Wrześni (Wielkopolska). Dwa najlepsze zespoły z każdego województwa awansowały do wielkiego finału w Sopocie.

Poprawiony: piątek, 02 marca 2012 08:27
Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2