Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs27.JPG

Wszystkich uczniów i rodziców serdecznie zapraszamy na zakończenie roku szkolnego 2014/2015, które rozpocznie się o godzinie 9.00. O godz. 8.00 rozpocznie się Msza Święta. 

Jasiu wraca do domu po pierwszym dniu w szkole.
- Czego się dowiedziałeś? - pyta go tata.
- Że inne dzieci mają znacznie wyższe kieszonkowe...

11 listopada PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
niedziela, 08 stycznia 2012 18:03

14 listopada 2011 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 11 listopada - Dnia Niepodległości. Brali w niej udział uczniowie klasy III b i III c. W przygotowaniu akademii pomogła pani polonistka Renata Tymanowska oraz pani Teresa Moruś. Przedstawienie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu państwowego, a następnie zostały wyrecytowane przez uczniów wiersze oraz przedstawione opowieści historyczne. Chórek śpiewał przeróżne, piękne pieśni m.in. ,,My, pierwsza brygada – pieśń legionów'', ,,Legiony''. Jedna z uczennic klasy IIIc- Karina Gielec, zaśpiewała piękną pieśń ,,Białe róże'', dzięki której zapanowała pełna wzruszeń atmosfera. Eryk Ciołkowski - uczeń klasy IIIb, wystąpił w mundurze odgrywając gen. Józefa Piłsudzkiego. Akademia była oglądana z wielkim zainteresowaniem przez pozostałych uczniów oraz nauczycieli.

Dla naszej szkoły jest to bardzo ważne Święto. Każdego roku przeżywamy tę uroczystość inaczej i za każdym razem bardzo wyjątkowo.

przygotowała p.Renata Rudzka

opublikował Marcin Para

Poprawiony: poniedziałek, 16 stycznia 2012 09:13