Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs40.JPG

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 rozpocznie się o godzinie 9.30, natomiast Msza Święta o godzinie 8.30. Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców.

Na melodie hymnu szkolnego ułożył pieśń zagrzewającą uczniów do walki z nauczycielami.

Uczniowie kradną ze szkolnej kuchni ziemniaki i robią z woźną frytki.

Kowalska i Józwiak nie chcą podąć swego nazwiska.

Zjada ściągi po klasówce.

Zielona szkoła 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
czwartek, 13 czerwca 2013 16:23

 z1W dniach 3.06.2013 - 8.06.2013 uczniowie Gimnazjum w Przygłowie przebywali na Zielonej Szkole w Górach Izerskich, wraz z młodzieżą ukraińską ze szkoły   Ogólnokształcącej nr 4 w Sławucie z okręgu Chmielnickiego.

            Plan wycieczki został zrealizowany choć pogoda nie koniecznie sprzyjała.

Młodzież polska bardzo szybko zintegrowała się z młodzieżą ukraińską. Bariera językowa nie była problemem, w większości młodzież ukraińska rozumiała nasz język ojczysty, a nasi uczniowie domyślali się znaczenia wielu słów. Wspólne zwiedzanie zamków Książ, Czocha i Chojnik, piesze wycieczki po górach, podziwianie przepięknych wodospadów Kamieńczyka i Szklarki, wjazd wyciągiem i zdobycie Szrenicy, dojście do źródeł Łaby to wszystko powodowało, że czas płynął bardzo szybko, a przyjaźnie polsko – ukraińskie kwitły. Nawiązywaniu przyjaźni sprzyjały również wspólne zajęcia, wieczorne ogniska, śpiewanie piosenek polskich i ukraińskich, rozmowy o szkołach. Dużą atrakcją dla młodzieży ukraińskiej i polskiej było zwiedzanie Huty Szkła Kryształowego „Julia” w Piechowicach i elektrowni wodnej na Zaporze Złotnickiej.

Drezno mimo powodzi przywitało nas słoneczną pogodą, zespół pałacowy - Zwinger, zrobił na wszystkich wielkie wrażenie. Lecz najwięcej praktycznej wiedzy uczniowie poznali w Muzeum Higieny – prezentującym tematykę dotyczącą ciała i zdrowia, którą można zbadać przy pomocy różnych eksponatów i urządzeń medialnych. W drodze powrotnej do Przygłowa młodzież zwiedzała Panoramę Racławicką i rynek we Wrocławiu.

Wszyscy wróciliśmy do Przygłowa bardzo zmęczeni, ale to co zobaczyliśmy i przyjaźnie jakie nawiązały się w czasie tej wycieczki pozostaną na zawsze w naszej pamięci.

Na zakończenie pobytu młodzież ukraińska obejrzała budynek i salę gimnastyczną Gimnazjum w Przygłowie. Nastąpiła wymiana prezentów i upominków.Uczniowie już z zaprzyjaźnionych szkół obdarowali się między innymi pracami własnoręcznie wykonanymi na zajęciach artystycznych i technicznych. Mamy nadzieje że tak pięknie rozpoczęta współpraca między naszymi szkołami będzie się rozwijać.

Program wycieczki opracowała i kierownikiem wycieczki była Anna Popławska. Opiekę nad młodzieżą polską i ukraińska sprawowali: Renata Rudzka, Marcin Para, Yanisevych Iryna, Yanisevych Viktor.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wspomogli finansowo wycieczkę, Urzędowi Miasta w Sulejowie, Zdzisławowi Górnemu właścicielowi Ośrodka Wypoczynkowego „DRESSO” w którym młodzież ukraińska nocowała przed i po wycieczce.

 

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 13 czerwca 2013 16:31