Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs19.JPG

W piątek, 4 kwietnia, odbyła się kolejna edycja konkursu piosenki angielskiej w Moszczenicy - "Little Stars of Big Stage".

Na melodie hymnu szkolnego ułożył pieśń zagrzewającą uczniów do walki z nauczycielami.

Uczniowie kradną ze szkolnej kuchni ziemniaki i robią z woźną frytki.

Kowalska i Józwiak nie chcą podąć swego nazwiska.

Zjada ściągi po klasówce.

Zielona Szkoła Wisełka 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
poniedziałek, 23 czerwca 2014 14:13

W dniach 2.06.2014 - 7.06.2014 uczniowie Gimnazjum w Przygłowie z siedzibą we Włodzimierzowie byli na   Zielonej Szkole w „Zachodniopomorskim”. W tym roku w ramach współpracy miast partnerskich miasta Sulejowa w wycieczce uczestniczyła młodzież z Ukrainy   ze szkoły   Ogólnokształcącej nr 4 w Sławucie z okręgu Chmielnickiego, oraz młodzież z ze szkoły Tisnov z Republiki Czeskiej. Nad imprezą objął patronat Burmistrz Miasta Sulejowa Stanisław Baryła.

Nasza młodzież już po raz drugi zwiedzała Polskę z młodzieżą ukraińską, dodatkową atrakcją ze względu na barierę językową była młodzież z Czech. Byliśmy grupą wielojęzykowa, lecz to nie przeszkodziło w zawarciu wielu znajomości i wspólnej zabawie w czasie pobytu nad morzem.

W programie wycieczki było zwiedzanie Międzyzdrojów, Świnoujścia, Szczecina, oraz kurortów Niemieckich Heringsdorf i Ahlbeck.

W Międzyzdrojach obowiązkowo obejrzeliśmy gabinet Figur Woskowych, molo i spacerowaliśmy Aleją Gwiazd. W Świnoujściu zdobyliśmy najwyższą latarnię polskiego wybrzeża, a następnie zwiedziliśmy Fort Gerhard z przewodnikiem w formie przeszkolenia wojskowego na I stopień pruskiego kanoniera fortecznego. Do kurortów w Niemczech popłynęliśmy statkiem. Heringsdorf i Ahlbeck to przepiękne miejscowości turystyczne, z zabytkowym molo i bardzo eleganckim willami.

Szczeciński Złoty Szlak który zwiedzaliśmy: Wały Chrobrego, Baszta 7 Płaszczy, Zamek Książąt Pomorskich, bramy miejskie, Aleja Fontann, Gmach Urzędu Miasta, Jasne Błonia ze skupiskiem ponad 200 platanów klonolistnych oraz pomnikiem Czynu Polaków, Papieża J.P. II, jest bardzo piękny. Ale największą atrakcją dla młodzieży było Muzeum Techniki i Motoryzacji, mieliśmy okazję zobaczyć tam wiele „perełek” motoryzacji które jeździły kiedyś po polskich drogach. Na trasach podziemnego Szczecina, przenieśliśmy się w okres II wojny światowej i zimnej wojny, gdzie oglądaliśmy schrony przeciwatomowe, oraz w czasy PRL-u, gdzie zobaczyliśmy rekonstrukcję mieszkania i sklepu z tamtych czasów.

W zwiedzaniu Zachodniopomorskiego oczywiście nie zabrakło wycieczek edukacyjno-ekologicznych w Wolińskim Parku Narodowym. Jezioro Turkusowe zachwyciło swoją barwą, Klif Gosań z tarasem widokowym na morze, spacer do zagrody żubrów, orła bielika oraz zwiedzanie Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego, latarnia Kikut, przyniosło uczestnikom wycieczki wiele informacji na temat roślinności i zwierząt żyjących na terenie WPN .

W ostatnim dniu pobytu odbyło się ognisko, każda grupa śpiewała piosenki i była animatorem zabaw narodowych. Wszyscy bawiliśmy się doskonale.

Wróciliśmy do Przygłowa bardzo zmęczeni, ale to co zobaczyliśmy i przyjaźnie jakie nawiązały się w czasie tej wycieczki pozostaną na zawsze w naszej pamięci.

Na zakończenie pobytu młodzież ukraińska i czeska obejrzała budynek i salę gimnastyczną Gimnazjum w Przygłowie. Nastąpiła wymiana prezentów i upominków.

Mamy nadzieje że tak pięknie rozpoczęta współpraca między szkołami w Sławucie i Tisnov będzie się rozwijać.

 Opiekę sprawowali: nad, młodzieżą ukraińską: Yanisevych Iryna, Yanisevych Viktor i Dunaichuk Liudmyla, nad młodzieżą czeską Svabensky Karel i Wagner Józef, a nad młodzieżą polską: Agata Kotas, Marcin Para. Program opracowała i kierownikiem wycieczki była Anna Popławska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wspomogli finansowo wycieczkę, a szczególnie Panu Stanisławowi Baryle Burmistrzowi Miasta Sulejów za objęcie imprezy patronatem.

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 23 czerwca 2014 16:00