Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs23.JPG

Drodzy Rodzice ponieważ od 1 września 2015r. weszły w życie zmiany w Ustawie o systemie oświaty dotyczące m.in. zwalniania ucznia z zajęć z wychowania fizycznego, proponujemy zapoznać się ze zmienioną PROCEDURĄ UZYSKIWANIA ZWOLNIEŃ Z ZAJĘĆ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO w Gimnazjum w Przygłowie.

            Zgodnie ze zmianami uczeń jest zwolniony z części ćwiczeń na zajęciach z wychowania fizycznego lub z realizacji zajęć wychowania fizycznego. Ucznia zwalnia Dyrektor szkoły na podstawie opinii lekarza i na czas określony w tej opinii. Ponieważ wielu rodziców ma problem z uzyskaniem Opinii (lekarze w dalszym ciągu wypisują zaświadczenia) zamieszczam przykładowy wzór takiej opinii. Lekarz może posiadać inny wzór opinii, należy jednak pamiętać, że musi to być opinia o ograniczonych możliwościach uczestnictwa w zajęciach lub opinia o braku możliwości realizacji zajęć. W przypadku ograniczonych możliwości uczestnictwa w zajęciach lekarz wypisuje jakich ćwiczeń uczeń nie może wykonywać.

                                                                                              Anna Fijałkowska.

 

Jasio podchodzi do nauczycielki i mówi: 
- Nie chcę pani straszyć, ale mój tato powiedział, że jeśli nadal będę mieć uwagi w dzienniczku, to ktoś dostanie w skórę!

Praczłowiek krzyczy na syna, który wrócił z marną cenzurką: 
- To, że masz tróję z myśliwstwa, mogę pojąć, boś jeszcze kurdupel. Ale ta pała z historii?? Przecież to tylko dwie strony...

Wigilia 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
poniedziałek, 30 stycznia 2012 11:21

21 grudnia to czas w którym wszyscy świętują magiczny czas Bożego Narodzenia. Również w naszym Gimnazjum tradycja ta jest kultywowana.

Jak co roku każda klasa urządzała swoje Wigilie klasowe wraz z wychowawcami. Mogli w ten sposób złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem, pośpiewać kolędy, ale i również skosztować pysznych potraw przygotowanych w domach. Następnie wszyscy obecni w szkole uczestniczyli w szkolnych jasełkach przygotowanych przez Samorząd uczniowski. Została odegrana scenka przez uczniów klas I, wyjaśniony główny sens tego święta, ale co najważniejsze mogliśmy wysłuchać przepięknych kolęd zaśpiewanych przez nasze uczennice: Dominikę Kozub, Martynę Walasik, Karinę Gielec, Amandę Kulbat, Natalię Miśkiewicz, Annę Jończyk, Martynę Kępską, Marlenę Kulbat i Aleksandrę Możyńską. Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki konkursu:

-fotograficznego „Wspomnienie lata- piękno przyrody”:

I miejsce: Wiktoria Wtorkowska - IIIb

I miejsce : Paulina Jedrzejczyk - IIIb

-plastycznego Najciekawsza ozdoba świąteczna”:

I miejsce I. Rozpiątkowska IIIb

II miejsce W. Sokalska Ia

      III miejsce O. Walasik IIIb

Wyróżnienia : E. Włóka IIIa

                       J. Jończyk IIIa

                       K. Małgorzaciak IIIc

 

-plastycznego Najciekawsza karta świąteczna”:

I miejsce K. Małgorzaciak IIIc

II miejsce E. Włóka IIIa

III miejsce T. Koźlik IIIc

Wyróżnienia: A. Zdrojewska IIIa

                             W. Kwiecińska Ia

                               A. Karasiński Ib

- plastycznego Najciekawsza dekoracja świąteczna sali lekcyjnej”

I miejsce: sala nr 4 - Klasa IIIb

II miejsce : sala nr 5 - klasa Ia

III miejsce: sala nr 1- klasa IIb

Uczniowie którzy najlepiej wykonali swoje prace zostali obdarowani nagrodami w postaci książek.

 

Poprawiony: środa, 01 lutego 2012 11:08