Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs05.JPG

Wszystkich uczniów klas drugich zapraszamy do zapoznania się z propozycjami projektów edukacyjnych w roku szkolnym 2015/2016.

Miłej lektury.

Kowalski w trakcie lekcji uprawiał ziemie cyrklem w doniczce.

Uczeń siedzi w ławce i zachowuje się podejrzanie.

Schowany za podręcznikiem fizyki wydaje dźwięki przyprawiające mnie o mdłości.

 

Apel upamiętniający poległych w czasie II Wojny Światowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
środa, 24 października 2012 12:19

Dnia 3 października 2012 roku odbyła się akademia upamiętniająca poległych w czasie II Wojny Światowej.

 

Uczniowie klas III i II recytowali piękne i wzruszające wiersze ku czci poległych żołnierzy. Został wyświetlony film pt.: "Czerwone maki na Monte Casino", opowiadający o krwawej walce żołnierzy polskich we Włoszech a także pieśni J.Kaczmarskiego „Ballada wrześniowa” i S.Przybylskiej „Gdzie są chłopcy z tamtych lat”.

Apel zaszczycili swoją obecnością: p. Wanda Rożnowska- radna rady miejskiej, p. Jan Andrzejczyk- z-ca burmistrza Sulejowa, p.Jacek Wach – dyrektor BOJO w Sulejowie. Po występie pani Dyrektor Anna Fijałkowska podziękowała młodzieży za przepiękne przedstawienie, a także pani Wandzie Rożnowskiej , która podarowała naszej szkole obrazy o tematyce powstańczej oraz kolekcję lektur szkolnych, które wzbogacą księgozbiór biblioteki szkolnej.

 

 

Poprawiony: środa, 24 października 2012 12:32