Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs28.JPG

Wszystkich uczniów i rodziców serdecznie zapraszamy na zakończenie roku szkolnego 2014/2015, które rozpocznie się o godzinie 9.00. O godz. 8.00 rozpocznie się Msza Święta. 

Jasiu wraca do domu po pierwszym dniu w szkole.
- Czego się dowiedziałeś? - pyta go tata.
- Że inne dzieci mają znacznie wyższe kieszonkowe...

Apel upamiętniający poległych w czasie II Wojny Światowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez mpara   
środa, 24 października 2012 12:19

Dnia 3 października 2012 roku odbyła się akademia upamiętniająca poległych w czasie II Wojny Światowej.

 

Uczniowie klas III i II recytowali piękne i wzruszające wiersze ku czci poległych żołnierzy. Został wyświetlony film pt.: "Czerwone maki na Monte Casino", opowiadający o krwawej walce żołnierzy polskich we Włoszech a także pieśni J.Kaczmarskiego „Ballada wrześniowa” i S.Przybylskiej „Gdzie są chłopcy z tamtych lat”.

Apel zaszczycili swoją obecnością: p. Wanda Rożnowska- radna rady miejskiej, p. Jan Andrzejczyk- z-ca burmistrza Sulejowa, p.Jacek Wach – dyrektor BOJO w Sulejowie. Po występie pani Dyrektor Anna Fijałkowska podziękowała młodzieży za przepiękne przedstawienie, a także pani Wandzie Rożnowskiej , która podarowała naszej szkole obrazy o tematyce powstańczej oraz kolekcję lektur szkolnych, które wzbogacą księgozbiór biblioteki szkolnej.

 

 

Poprawiony: środa, 24 października 2012 12:32