Polecane artykuły

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Więcej …

Losowa grafika

zs36.JPG

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 rozpocznie się o godzinie 9.30, natomiast Msza Święta o godzinie 8.30. Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców.

Na melodie hymnu szkolnego ułożył pieśń zagrzewającą uczniów do walki z nauczycielami.

Uczniowie kradną ze szkolnej kuchni ziemniaki i robią z woźną frytki.

Kowalska i Józwiak nie chcą podąć swego nazwiska.

Zjada ściągi po klasówce.

O szkole PDF Drukuj Email

Gimnazjum w Przygłowie jest jedną z dwóch placówek tego typu znajdujących się na terenie gminy Sulejów. Powstało w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie NR VI/47/99 z dnia 30 marca 1999r. w sprawie założenia Gimnazjum w Przygłowie.

Obwód szkoły obejmuje miejscowości: Barkowice, Barkowice Mokre, Bilska Wola Kolonia, Bilska Wola Wieś, Kałek, Klementynów, Kłudzice, Koło, Korytnica, Nowa Wieś, Poniatów, Przygłów, Uszczyn, Witów Kolonia, Witów Wieś, Włodzimierzów, Zalesice Kolonia, Zalesice Wieś.Położenie gimnazjum w bliskim sąsiedztwie drogi krajowej nr. 12 oraz drogi krajowej nr. 742 ułatwia szybki dojazd do szkoły praktycznie z każdej strony. Funkcję Dyrektora Szkoły pełni od 1999 roku mgr Anna Fijałkowska. Do naszej szkoły z roku na rok uczęszcza coraz więcej uczniów, w pierwszym roku szkolnym 1999/2000 uczyło się tutaj 98 uczniów, stan na rok szkolny 2010/2011 to 213 uczniów. 

W 2002 roku rozpoczęto budowę nowego budynku naszego gimnazjum. Dzięki wysiłkowi władz gminy Sulejów i zaangażowaniu rodziców 1 września 2004r. rozpoczęliśmy naukę w nowym budynku. Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 2,5 mln złotych.

Nowy budynek szkoły został świetnie wyposażony. Posiadamy dwie pracownie języków obcych, pracownię komputerową z dostępem do Internetu dla 16 uczniów, pracownię biologiczno-ekologiczną, fizyczną, chemiczną oraz wspaniałą multimedialną pracownię matematyczną. W szkole znajduje się również biblioteka z czytelnią i centrum multimiedialnym. 

W roku szkolnym 2010/2011 oddano do użytku nową salę gimnastyczną. W budynku znajdują się dwie przestrone szatnie z natryskami oraz boisko przystosowane do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę. Jest to kolejna duża inwestycja mająca na celu usprawnić proces krztałcenia młodych ludzi. Nasi uczniowie chętnie korzystają z nowego obiektu, wielu z nich przychodzi na pozalekcyjne koła sportowe i spędza na boisku bardzo dużo czasu.