Drodzy Rodzice ponieważ od 1 września 2015r. weszły w życie zmiany w Ustawie o systemie oświaty dotyczące m.in. zwalniania ucznia z zajęć z wychowania fizycznego, proponujemy zapoznać się ze zmienioną PROCEDURĄ UZYSKIWANIA ZWOLNIEŃ Z ZAJĘĆ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO w Gimnazjum w Przygłowie.

Zgodnie ze zmianami uczeń jest zwolniony z części ćwiczeń na zajęciach z wychowania fizycznego lub z realizacji zajęć wychowania fizycznego. Ucznia zwalnia Dyrektor szkoły na podstawie opinii lekarza i na czas określony w tej opinii. Ponieważ wielu rodziców ma problem z uzyskaniem Opinii (lekarze w dalszym ciągu wypisują zaświadczenia) zamieszczam przykładowy wzór takiej opinii. Lekarz może posiadać inny wzór opinii, należy jednak pamiętać, że musi to być opinia o ograniczonych możliwościach uczestnictwa w zajęciach lub opinia o braku możliwości realizacji zajęć. W przypadku ograniczonych możliwości uczestnictwa w zajęciach lekarz wypisuje jakich ćwiczeń uczeń nie może wykonywać.

Anna Fijałkowska.

Polskie obiekty na światowej liście dziedzictwa kultury i natury UNESCO PDF Drukuj Email
wtorek, 28 maja 2013 12:19

"Polskie obiekty na światowej liście dziedzictwa kultury i natury UNESCO" projekt realizowany przez uczniów klasy IIb pod kierunkiem p. Agaty Kotas